From our inventory we are selling a Allen Bradley 872C-A10C18-R3 Proximity Sensor 10mm Range, N.C., 20-250V AC 500mA.
Specifications:
  • Model #: 872C-A10C18-R3
  • More Information:
    • Allen Bradley Proximity Sensor
    • Sensing Range: 10mm
    • Output: Normally Closed
    • Input: 20-250V AC
    • Load: 500mA
    • Barrel Diameter: 18mm