Specifications:
\\r
    \\r
  • Model #: M51050.025.0150, 22TT86U \\r
  • More Information:
    • lot of 100 Grainger Socket Head Cap Screw
      • Thread Size: 1/4in-20\\r
      • Screw Length: 1-1/2in\\r
      • Head Height: 0.25in\\r
      • Head Diameter: 0.375in\\r
      • Tensile Strength: 85000psi\\r