From our inventory we are selling a Lot of 500 New AVX TPSD156K035R0300 Tantalum Capacitors, Solid SMD, 35V 15uF 10%.
Specifications:
  • Model #: TPSD156K035R0300
  • More Information:
    • Lot of 500 New Tantalum Capacitors
    • Type: Solid SMD
    • Capacitance: 15uF
    • Voltage Rating DC: 35VDC
    • Tolerance: 10%