From our inventory we are selling a Phoenix Contact EMM 3-24DC/500AC-90-EXM-IFS Motor Managemant 3 Phase 24VDC. \\r
Specifications:
\\r
    \\r
  • Model #: EMM 3-24DC/500AC-90-EXM-IFS\\r
  • More Information: \\r
    • Motor Managemant \\r
    • Number of Phases: 3 Phase\\r
    • Max Power Dissipation For Nominal Condition: 2.5W\\r
    • Rated Control Circuit Supply Voltage: 24VDC\\r
    • Control Supply Voltage range: 19.2-30VDC\\r
    • Rated Control Supply Current: ‹33mA\\r
    • Rated Insulation Voltage: 500V\\r
    • Rated supply Voltage: 6kV