\\r From our inventory we are selling a SMC MY1B63G-700 Rodless Cylinder, ø63mm Bore, 700mm Stroke, 0.1-0.8MPa, Rc3/8. \\r \\r
Specifications:
\\r
    \\r
  • Model #: MY1B63G-700 \\r
  • More Information:
    • SMC Mechanically Jointed Rodless Cylinder
      • Bore: ø63mm \\r
      • Stroke: 700mm \\r
      • Operating Pressure: 0.2-0.8MPa \\r
      • Ports: Rc3/8 \\r
      • Table Dimensions: 230mm L x 92mm W \\r
      • Table Mounting Holes: M8x1.25 \\r
      • Piston Speed: 100-1000mm/s \\r
      • Theoretical Output: 2492N @ 0.8MPa