From our inventory we are selling a Stafford FC1SM016 Face Mounting Shaft Collar ø16mm Bore, M5x0.8, Stainless Steel. \\r
Specifications:
\\r
    \\r
  • Model #: FC1SM016 \\r
  • More Information:
    • Stafford Face Mounting Shaft Collar One-Piece Split Clamp-Type
      • Bore Diameter: ø16mm\\r
      • Outside Diameter: ø34mm\\r
      • Width: 13mm\\r
      • Screw Size: M5 x 0.8 x 16mm\\r