From our inventory we are selling a Aerotech NDRIVE10B-IOPSO-TRIPLEPSO-AUXPWR Digital Motor Drive, 320VDC 5/10A.
Specifications:
  • Model #: NDRIVE10B-IOPSO-TRIPLEPSO-AUXPWR
  • More Information:
    • Digital Motor Drive
    • # of Axis: 1
    • Bus Voltage: 10-320VDC
    • Bus Current:
      • Peak: 10A
      • Continuous: 5A
    • I/O:
      • Digital:
        • Input: 22x Optically-Isolated (2 High Speed)
        • Output: 20x Optically-Isolated
      • Aanalog:
        • Input: 4x 16-bit Differential; ñ10V
        • Output: 4x 16-bit Single-Ended; ñ10V