Specifications:
\\r
    \\r
  • Model #: PRO115-05MM-200-NOTT-5V-NC-NM-0-NONE-NOPLOTS, PRO115-05MM-200-UF, PRO115-200
  • More Information: \\r
    • Aerotech PRO115 Mechanical-Bearing Ball-Screw Linear Stage \\r
    • Travel: 200mm \\r
    • Pitch: 5mm \\r
    • Stage Size: 236x115mm \\r
    • Max Load: 88lbs Horizontal/Side, 40lbs Vertical \\r
    • Max Travel Speed: 300mm/s\\r
    • Connection: D-Sub 9-Pin Male, 2.5ft Cable \\r
    • Overall Dimensions: ~440x120x60mm