From our inventory we are selling an Allen Bradley 1761-L20BWA-5A MicroLogix 1000 PLC Controller 120VAC 12 IN, 8 OUT.
Specifications:
  • Model #: 1761-L20BWA-5A
  • More Information:
    • Micrologix 1000 Controller
      • Line Voltage: 120-240VAC 50/60Hz
      • Digital Inputs: 12x 24VDC
      • Relay Outputs: 8x 1440 VA Max
      • Auxillary Out: +24VDC
      • Analog In: 4
        • ñ10VDC
        • 20mA