From our inventory we are selling a Allen Bradley 194R-C30-1753 Disconnect Switch 600VAC Max, 250VDC Max, 30A. \\r
Specifications:
\\r
    \\r
  • Model #: 194R-C30-1753 \\r
  • More Information: \\r
    • Allen Bradley Disconnect Switch \\r
      • Max. Voltage Rating: 600VAC, 250VDC \\r
      • Current Rating: 30A \\r
      • Fuse Type: Class CC \\r
      • Mouting: DIN-Rail \\r
      • Maximum Hp Ratings: \\r
        • AC: \\r
          • 1-Phase: \\r
            • 120VAC: 2A \\r
            • 240VAC: 3A
          • 3-Phase: \\r
            • 240VAC: 7.5A \\r
            • 480VAC: 15A
        • DC: \\r
          • 125VDC: 3A \\r
          • 250VDC: 5A