From our inventory we are selling a Allen Bradley MPL-B330P-MK24AA Servo Motor W/Brake 1.8kW, 100mm Frame, 460VAC.
Specifications:
  • Model #: MPL-B330P-MK24AA
  • More Information:
    • Allen Bradley Servo Motor With Brake
    • Rated Power: 1.8kW
    • Max Speed: 5,000RPM
    • Frame Size: 100mm
    • Shaft Diameter: 16mm
    • Motor Voltage: 460VAC 3-Phase
    • Brake Voltage: 24VDC
    • Frequency: 0-334Hz
    • Continuous Stall Torque: 4.18Nm