From our inventory we are selling a APEX Dynamics AB060-3-S1-P2 Planetary Gearbox 3:1, 55Nm, 15mm Shaft, 60mm Mount. \\r
Specifications:
\\r
    \\r
  • Model #: AB060-3-S1-P2, AB060-S1-P2 \\r
  • More Information: \\r
    • Apex Dynamics Planetary Gearbox \\r
      • Ratio: 3:1 \\r
      • Output Torque: 55Nm \\r
      • Shaft Diameter: 15mm (5mm x 2.5mm x 25mm Key)\\r
      • Max Speed: 10,000 RPM \\r
      • Mounting Frame: 60mm \\r
      • Input Bore: ø14mm \\r
      • Length: 113mm