Specifications:
\\r
    \\r
  • Model #: TL50GRAQ \\r
  • More Information: \\r
    • Banner LED Light Tower \\r
      • Colors: Green (528nm) & Red (625nm) \\r
      • Supply Voltage: 18-30VDC / 24VAC \\r
      • Max Current Per Color: 45mA\\r
      • Input Type: Bimodal (PNP/NPN) \\r
      • Max Alarm Intensity: 92db at 1m \\r
      • Response Time: 10ms \\r
      • Mounting Thread: M30 x 1.5 \\r
      • Connection: 4-Pin M12 Male Integral QD \\r
      • Dimensions: ø50mm x 160.1mm