From our inventory we are selling a Chuangneng RM1605-1250 Linear Ballscrew, 1250mm, 5mm Lead, 16mm Screw, 10mm Shaft.
Specifications:
  • Model #: RM1605-1250
  • More Information:
    • Linear Ballscrew
    • Travel: 1250mm
    • Lead: 5mm
    • Screw Diameter: 16mm
    • Shaft Diameter: 10mm
    • Ballscrew Stage Thread: M5 x 0.8
    • Mounting Hole Diameters: 6.75mm, 5.5mm
    • Dimensions: 1360 x 60 x 43.5mm