From our inventory we are selling a Coherent PM150-0478 0012-1022 Thermopile Laser Sensor 300mW to 150W, 19mm Area. \\r
Specifications:
\\r
    \\r
  • Model #: PM150-0478, 0012-1022 \\r
  • More Information: \\r
    • Coherent Thermopile Laser Sensor \\r
      • Range: 300mW to 150W \\r
      • Wavelength Range: 0.25 to 11µm \\r
      • Resolution: 30mW \\r
      • Detector Coating: Broad Band \\r
      • Active Sensing Area: 19mm Diameter \\r
      • Electrical Connector: BNC\\r
      • Dimensions: 2.5in x 2.38in x 1.43in