From our inventory we are selling a Danfoss FC-051P2K2S2E20H3BXCXXXSXXX VLT AC Motor Micro Drive FC 51 3HP 1Ø 240VAC. \\r
Specifications:
\\r
    \\r
  • Model #: FC-051P2K2S2E20H3BXCXXXSXXX, 132F0007\\r
  • More Information: \\r
    • VLT AC Motor Micro Drive FC 51 \\r
    • Output Power: 3HP (2.2kW) \\r
    • Output: 3-Phase Input Voltage 0-400Hz 9.6A \\r
    • Power Requirements: 1-Phase 200-240VAC 50/60Hz 26.4A \\r