From our inventory we are selling a Eaton Cutler Hammer E04NC40X3N Motor Control Contact Block 3-Pole 40A 24VDC Coil.
Specifications:
  • Model #: E04NC40X3N
  • More Information:
    • Eaton Cutler Hammer Motor Control Contact Block
    • Number Of Poles: 3
    • Current Rating: 40A
    • Voltage Rating: 240-575VAC 3-Ph
    • Coil Voltage: 24VDC Coil
    • Frame Size: 54mm