From our inventory we are selling a Festo 161360 CPV14-M1H-5LS-1/8 Solenoid Valve 5-Position, 2-Port, 24VDC, G1/8. \\r
Specifications:
\\r
    \\r
  • Model #: 161360, CPV14-M1H-5LS-1/8 \\r
  • More Information: \\r
    • Festo Solenoid Valve \\r
      • Valve Function: 5-Position 2-Port, Monostable \\r
      • Voltage: 24VDC \\r
      • Valve Size: 14mm \\r
      • Pressure: -0.09MPa – 1MPa \\r