From our inventory we are selling a FESTO DGPL-18-300-PPV-A-B-KF-GK-SV Pneumatic Linear Drive, ø18mm, 300mm Stroke. \\r
Specifications:
\\r
    \\r
  • Model #: DGPL-18-300-PPV-A-B-KF-GK-SV \\r
  • More Information: \\r
    • FESTO Pneumatic Linear Drive w/ Slide \\r
    • Piston: ø18mm \\r
    • Stroke Length: 300mm Max (Adjustable) \\r
      • Rail Dimensions: 12 x 420 mm
    • Ports: M5\\r
    • Max Supply Pressure: 8bar/120psi