Specifications:
\\r
    \\r
  • Model #: UP19K-15S-H5-D0\\r
  • More Information:
    • Gentec Thermopile Laser Power Sensor
      • Spectral Range: 0.193-20µm\\r
      • Max Average Power:
        • Continuous: 15W\\r
        • 1-Minute: 30W
      • Max Measurable Energy: 15J\\r
      • Max Average Power Density: 36kW/cm²\\r