From our inventory we are selling a Kendrion GTA050.500801 Electromagnetic Solenoid Holding Magnet, 24VDC, ?50mm.
Specifications:
  • Model #: GTA050.500801
  • More Information:
    • Electromagnet
      • Voltage: 24VDC
      • Size: ?50mm x 30mm H