Specifications:
  • Model #: ERV 1/2-VU-L 200/8-V29A-1
  • More Information:
    • Float Switch
      • Guide Tube Length: 200mm
      • Tube OD: 8mm
      • Mounting Thread: 1/2 BSP
      • Switch Function: Change Over @ approximately 25mm from bottom