From our inventory we are selling a Magnecraft 385XBX-24D Latching Relay, DPDT, 24VDC Coil, 240VAC 15A Rating. \\r
Specifications:
\\r
    \\r
  • Model #: 385XBX-24D \\r
  • More Information: \\r
    • Latching Relay \\r
      • DPDT \\r
      • Coil Voltage: 24VDC \\r
      • Contact Rating: \\r
        • 1/3HP 120VAC 15A \\r
        • 1/2HP 240VAC 15A \\r
        • 28VDC 10A