\\r From our inventory we are selling a Magnelab SPT-0400-020 AC Current Sensing Transformer, 20A to 0.333VAC, 50-1000Hz. \\r \\r
Specifications:
\\r
    \\r
  • Model #: SPT-0400-020 \\r
  • More Information: \\r
    • Magnelab Split Core AC Current Sensing Transformer \\r
      • Sensing Current: 20A AC \\r
      • Output Voltage: 0.333VAC \\r
      • Frequency Range: 50-1000Hz \\r
      • Applicable Cable Diameter: 0.40in\\r