From our inventory we are selling a Nakanishi EM20-S6000 Brushless Motor Spindle, 60000RPM 250W Max, 1µm Accuracy. \\r
Specifications:
\\r
    \\r
  • Model #: EM20-S6000 \\r
  • More Information: \\r
    • Nakanishi Brushless Motor Spindle \\r
    • Max RPM: 60,000 \\r
    • Max Power: 250 W \\r
    • Spindle Accuracy: within 1µm \\r
    • Outer Diameter: 20mm \\r
    • Head Diameter: 11.8mm