From our inventory we are selling a Neugart PLE040-012-SSSA3AA-Y8/25/30/46/B5/M4 Planetary Gearbox 12:1, 40mm Frame.
Specifications:
  • Model #: PLE040-012-SSSA3AA-Y8/25/30/46/B5/M4
  • More Information:
    • Neugart Planetary Gearbox
    • Ratio: 12:1
    • Frame Size: 40mm
    • Nominal Output Torque: 20Nm
    • Output Shaft Diameter: 10mm
    • Input Bore Diameter: 8mm