From our inventory we are selling a Nippon PR28H-51-0674JA Pulse Hybrid Stepper Motor 1.8 Deg, 6.2V, 117mNm, NEMA 11.
Specifications:
  • Model #: PR28H-51-0674JA
  • More Information:
    • Nippon Pulse Hybrid Stepper Motor
      • Step Angle: 1.8ø
      • Winding: Bi-Polar
      • Voltage: 6.2V DC
      • Rated Current: 0.67A
      • Holding Torque: 117.7 mN?m
      • Size: NEMA 11
      • Length: 51mm