From our inventory we are selling an Omron F3SJ-A1595P20 Safety Light Curtain, 2x PNP, 533mm, .2-9m, Ø14mm, 24VDC. \\r
    \\r
  • Model #: F3SJ-A1595P20\\r
  • More Information: \\r
      \\r
    • Safety Light Curtain \\r
    • Protective Height: 1595mm \\r
    • Operating Range: .2-9m \\r
    • Minimum Detectable Object: Ø20mm \\r
    • Beam Gap: 15mm \\r
    • Response Time: 14ms \\r
    • Safety Outputs: 2x PNP \\r
    • Auxiliary Outputs: 1x PNP \\r
    • Power Requirements: 2x 24VDC 90mA/106mA \\r