\\r From our inventory we are selling a Ophir 2Z02602 20C-SH-ROHS Laser Power Sensor 0.19-20µm ø12mm Aperture 38x38x14mm. \\r \\r
Specifications:
\\r
    \\r
  • Model #: 2Z02602, 20C-SH-ROHS \\r
  • More Information: \\r
    • Ophir Laser Power Sensor \\r
      • Absorber Type: Broadband \\r
      • Spectral Range: 0.19-20µm \\r
      • Aperture: ø12mm \\r
      • Rated Power: \\r
        • Free Standing: 20mW-4W \\r
        • Heat Sinked: 20mW-20W
      • Rated Energy: 6mJ-10J \\r
      • Dimensions: 38mm x 38mm x 14mm \\r