From our inventory we are selling a Parker Daedal PTN080-008S7 Inline Planetary Gearbox 8:1 Ratio, 80mm Frame, 50Nm.
Specifications:
  • Model #: PTN080-008S7
  • More Information:
    • Parker Daedal Inline Planetary Gearbox
    • Ratio: 8:1
    • Frame Size: 80mm
    • Mounting Bolt Spacing: 69.6mm
    • Input Bore Diameter: 13mm
    • Rated Torque: 50Nm (443 lb-inch)