\\r From our inventory we are selling a Parker PRRLB-092-003 Right Angle Gearhead, 3:1, 70Nm, ø24mm Shaft, NEMA 42. \\r \\r
Specifications:
\\r
    \\r
  • Model #: PRRLB-092-003 \\r
  • More Information: \\r
    • Parker Right Angle Gearhead \\r
      • Gear Ratio: 3:1 \\r
      • Backlash: <3>
      • Input Speed: 8000RPM Max \\r
      • Torque Continuous: 70Nm \\r
      • Max Load: \\r
        • Radial: 4900N \\r
        • Axial: 2450N
      • Shaft: ø24mm w/ Keyway & Key \\r
      • Coupler Bore: ø16mm\\r
      • Frame Size: 92mm \\r