From our inventory we are selling a Parker RX60-100-L2 Mid Precision Gearhead, Ratio 100:1, Output Shaft ø16mm. \\r
Specifications:
\\r
    \\r
  • Model #: RX60-100-L2 \\r
  • More Information: \\r
    • Parker Mid Precision Right-Angle Helical Planetary Gearhead Series RX \\r
      • Configuration: Right-Angle \\r
      • Performance: Mid Precision \\r
      • Ratio: 100:1 \\r
      • Frame Size: 60mm \\r
      • Dimensions: \\r
        • Input & Output Frame: 62mm \\r
        • Input Diameter: ø12mm \\r
        • Output Shaft Diameter: ø16mm (ø0.63\\”)
      • Nominal Output Torque: 20Nm (177in-lb) \\r