Specifications:
  • Model #: 06-GBE17-3X-10.6
  • More Information:
    • CO2 LASER Beam Expander
    • Magnification: 3X
    • Wavelength: 10.6æm
    • Max LASER Power: 200W
    • Apertures:
      • Input: 8.8mm
      • Output: 17mm
    • Diameter: 1 1/4\\”
    • Length: 3 11/16\\”
    • Lens Material: ZnSe
    • Mount Bore Height: 56mm