Specifications:
  • Model #: KRP-11DG-24 (relay), ACI 115903 (base)
  • More Information:
    • Relay
      • Coil Voltage: 24VDC
      • DPDT (2 Form C)
      • Contact Rating: 10A 250VAC
      • Coil Current: 51 mA
      • Coil Resistance: 472 Ohms
    • Socket Base
      • 8-pin, DIN Rail
      • Voltage Rating: 250V