From our inventory we are selling a R&W EKL/300/B/32/22 Elastomer Coupling, 32mm x 22mm Bore, 82mm OD, w/ B Insert.
Specifications:
  • Model #: EKL/300/B/32/22
  • More Information:
    • R&W Compact Elastomer Coupling
      • Bore One: 32mm
      • Bore Two: 22mm
      • Outer Diameter: 82mm (85mm Including Screw Head)
      • Length: 84mm
      • Rated Torque: 405 Nm
      • Max Torque: 810 Nm