From our inventory we are selling an SMC MHSL3-50D Parallel Pneumatic Air Gripper, 3-Finger, 50mm Bore, 187N Force.
Specifications:
  • Model #: MHSL3-50D
  • More Information:
    • Parallel Pneumatic Gripper
      • 3-Finger
      • Double-Acting
      • Bore: 50mm
      • Stroke: ?28mm
      • Pressure: 0.1-0.6MPa
      • Gripping Force @ 0.5MPa