From our inventory we are selling a SMC MXS16-40P Pneumatic Slide Table, 16mm Bore, 40mm Stroke, 0.15-0.7MPa.
Specifications:
  • Model #: MXS16-40P
  • More Information:
    • Pneumatic Pressure: 0.15 to 0.7MPa (21 to 101PSI)
    • Stroke: 40mm
    • Bore: 16mm
    • Action: Dual Action
    • Port Thread: M5x0.8
    • Maximum Speed: 500mm/sec