From our inventory we are selling a SMC NCDGBN40-0100 Pneumatic Cylinder, Bore: 40mm 1.5\\”, Stroke: 1\\”, 1.0MPa.
Specifications:
  • Model #: NCDGBN40-0100
  • More Information:
    • Pneumatic Cylinder
    • Double Acting
    • Bore: 40mm 1.5\\”
    • Stroke: 1\\”
    • Pressure: 1.0MPa Max (145psi)