From our inventory we are selling a SMC NCDQ2A16-UIA960160 Pneumatic Cylinder, Single Acting, Bore 16mm, Stroke 20mm.
Specifications:
  • Model #: NCDQ2A16-UIA960160
  • More Information:
    • Pneumatic Cylinder
    • Single Acting, Spring Return
    • Bore: 16mm
    • Stroke: 20mm
    • Ports: M5x0.8
    • Pressure: 1.0MPa (145psi)