From our inventory we are selling a Sony XC-ST50CE Machine Vision Camera, 1/2in IT CCD, 752×582, C-Mount, 12VDC. \\r
Specifications:
\\r
    \\r
  • Model #: XC-ST50CE\\r
  • More Information:
    • Sony Machine Vision Camera
      • Type: 1/2in IT CCD\\r
      • Effective Picture Elements: 752×582\\r
      • Signal System: CCIR\\r
      • Frequency:
        • Horizontal: 15.625kHz\\r
        • Vertical: 50Hz
      • Lens Mount: C-Mount\\r
      • Video Output: 1.0 Vp-p, Negative, 75O Unbalanced\\r
      • Power Supply: 12VDC