From our inventory we are selling a Synrad FST80SFD Firestar T80 CO2 LASER Head 80W 10.6µm ø2.2mm Beam DB15 36VDC. \\r
Specifications:
\\r
    \\r
  • Model #: FST80SFD \\r
  • More Information:
    • Firestar T80 CO2 LASER Head \\r
    • Laser Power: 80W ±7% \\r
    • Mode Quality: M²<1.2 \\r
    • Laser Wavelength: 10.6µm \\r
    • Beam Diameter: 2.2mm ±0.5mm \\r
    • Beam Divergence: <7>
    • I/O: DB9 Male \\r
    • Cooling: Air \\r
    • Power Requirements: 36VDC 55A \\r