From our inventory we are selling a Timotion TA2-5A-026145-1113-0A1-1 Linear Actuator, Voltage: 24VDC, Stroke: 26mm.
Specifications:
  • Model #: TA2-5A-026145-1113-0A1-1
  • More Information:
    • Linear Actuator
    • Voltage: 24VDC
    • Current: 1.5A Max
    • Stroke: 26mm
    • Retracted Length: 145mm
    • Max Load: 120N Push
    • Rear Attachment: 6.4mm Hole Aluminum Casting
    • Front Attachment: 6.4mm Hole Aluminum Casting