From our inventory we are selling a Toshiba MG200Q2YS50 IGBT Gate Bipolar Transistor Power Module 1200V 200A 1400W. \\r
Specifications:
\\r
    \\r
  • Model #: MG200Q2YS50 \\r
  • More Information: \\r
    • Insulated Gate Bipolar Transistor Module \\r
      • Rating: 200A 1200V \\r
      • Control Voltage: 20V\\r
      • Power Dissipation (@25°C): 1400W