From our inventory we are selling a Transtecno EC100.240 DC Electric Motor 24V, 8.4A, 3000RPM, 0.43Nm Torque. \\r
Specifications:
\\r
    \\r
  • Model #: EC100.240 \\r
  • More Information: \\r
    • Transtecno DC Electric Motor \\r
      • Voltage: 24V \\r
      • Rated Current: 8.4A \\r
      • Speed: 3000RPM \\r
      • Torque: 0.43Nm \\r
      • Shaft: ø9mm \\r