From our inventory we are selling a Turck BI1.5-EG08K-Y1 1003600 Inductive Proximity Sensor, 1.5mm, 15V 60mA, M8.
Specifications:
  • Model #: BI1.5-EG08K-Y1 1003600
  • More Information:
    • Inductive Proximity Sensor
    • Sensing Range: 1.5mm
    • Voltage: 15V
    • Current: 60mA