From our inventory we are selling a Weiss TC0220T-74 Rotary Indexing Table 220mm Flange, 63/71 Motor, 145 Nm. \\r
Specifications:
\\r
    \\r
  • Model #: TC0220T-74 \\r
  • More Information: \\r
    • Weiss Rotary Indexing Table \\r
      • Diameter Of Output Flange: 220mm \\r
      • Motor Size: 63/71 \\r
      • Max Axial/Radial Runout: 0.01mm \\r
      • Minimum Inside Diameter of Flange: 96mm \\r
      • Permissible Torque: 145 Nm \\r
      • Permissible Moment of Tilt: 300 Nm