From our inventory we are selling a Allen Bradley 100-C23EJ10 Contactor, 3-Pole + 1N.O., 30A 600VAC, 24VDC Coil. \\r
Specifications:
\\r
    \\r
  • Model #: 100-C23EJ10 \\r
  • More Information: \\r
    • Allen Bradley Contactor \\r
      • Poles: 3 \\r
      • Contact: 1 N.O. \\r
      • Contact Voltage Rating: 600VAC \\r
      • Contact Current Rating: 23A \\r
      • Aux Contact Rating: 600VAC/30A \\r
      • Coil Voltage: 24VDC \\r