From our inventory we are selling an Allen Bradley 22B-D012N104 Series A Powerflex 3PH AC Drive 7.5HP 0-460V 12A 480V.
Specifications:
  • Model #: 22B-D012N104 Series A
  • More Information:
    • Powerflex 40 3PH AC Drive
    • Output Power: 5.5kW/7.5HP
    • Output:
      • Voltage: 3-Phase 0-460VAC
      • Continuous Amps: 12A
      • 60 Sec. Overload Amps: 18A
      • Frequency: 0-400Hz
    • Power Requirements: 3-Phase 380-480VAC 47-63Hz 14.2A