From our inventory we are selling a Lot of 2 Allen Bradley 800F-X01V Pushbutton Contact Block, 1NC, 10A 600VAC, 22mm. \\r
Specifications:
\\r
    \\r
  • Model #: 800F-X01V \\r
  • More Information: \\r
    • Lot of 2 Allen Bradley Pushbutton Contact Block \\r
      • Contacts: 1N.C. \\r
      • Contact Rating: 10A 600VAC \\r
      • Pushbutton Size: 22mm \\r
      • Termination: Screw Terminals\\r
      • Mounting: 22.5mm\\r
      • Compatible With: Series 800F (Allen Bradley)