From our inventory we are selling a Misumi CPRC16-5-6 Rigid Shaft Coupling, 6mm x 5mm Bore, 16mm Length & OD. \\r
Specifications:
\\r
    \\r
  • Model #: CPRC16-5-6 \\r
  • More Information: \\r
    • Misumi Rigid Shaft Coupling \\r
      • Bore One: 6mm \\r
      • Bore Two: 5mm \\r
      • Length & OD: 16mm \\r
      • Allowable Torque: 0.3Nm \\r